Who is a Carer?

Czy opiekujesz sie czlonkiem rodziny albo przyjacielem ktory jest fizycznie niesprawny , ma klopoty ze zdrowiem psychicznym , trudnosci w nauczaniu lub dlugoterminowa przypadlosc zdrowotna?

Czy ten czlonek rodziny lub przyjaciel polega na twoim wsparciu by zrobic podstawowe rzeczy, na przyklad: gotowac pokarmy, ubrac sie, zaprowadzic na wizyty, przypomniec by przyjac lekarstwa, pomoc w higienie osobistej, wsparcie emocjonalne itd.?

Jesli tak, ty jestes Opiekunem! I w grupie Opiekuni w Gateshead chcielibysmy Ci pomoc!

Who Cares for the Carer?

My pomagamy opiekunom w emocjonalmym i practycznym wsparciu, by rozumiec twoje prawa i uprawnienia, i mamy rowniez wiele kursow oraz dostepne sa krotkie przerwy.

Personalised, Confidential Support

Personel Gateshead Carers pracuje z domu w systemie zdalnym i nadal może pomóc opiekunom w wielu problemach związanych z opieką, przykładowo przy wypełnianiu wniosku o zasiłek z opieki zdrowotnej [Health welfare benefit] takiego jak Zasiłek dla Opiekunów [Carers Allowance] czy Zasiłek Pielęgnacyjny [Attendance Allowance], ubieganiu się o fundusze i dotacje, aby pomóc opiekunom w skoncentrowaniu się na własnym samopoczuciu, bądź też w uzyskaniu niezbędnych rzeczy, takich jak lodówka lub materac. Możemy udzielić ci wsparcia emocjonalnego w tym trudnym okresie kwarantanny, kiedy to rola opiekuna może okazać się trudniejsza niż zwykle. Możemy ci pomóc w uzyskaniu dostępu do usług opieki zdrowotnej i socjalnej i udzielimy porady, tak abyś mógł dokonać odpowiednich wyborów związanych z rolą opiekuna.

Jeśli nie masz pewności, czy jesteś opiekunem, i czy możemy udzielić Ci pomocy: opiekun to osoba, która nie otrzymuje wynagrodzenia za opiekę nad członkiem rodziny lub przyjacielem, który ze względu na stan zdrowia nie mógłby poradzić sobie bez Twojej pomocy. Tym stanem zdrowia może być niepełnosprawność fizyczna, problemy zdrowia psychicznego (np. stres, lęk, zespół stresu pourazowego), przewlekły stan chorobowy, uzależnienie (np. nadużywaniem substancji niedozwolonych/ alkoholu) lub opieka nad osobami starszymi lub słabymi. Jeśli członek Twojej rodziny ma problem zdrowotny, prawdopodobnie jesteś opiekunem.

skontaktuj się z nami

Gateshead Carers uruchomiło usługę tłumacza telefonicznego, aby zapewnić opiekunom nieanglojęzycznym dostęp do naszych usług. Jeśli chciałbyś uzyskać wsparcie, wyślij email pod adres: [email protected] w preferowanym przez Ciebie języku, podając swoje imię i numer telefonu. Alternatively, you can call us on 01914900121 (English Only) 

Listen and Read in Polish

Na naszej strona internetowej https://www.gatesheadcarers.com/ mozesz poczytac i posluchac w jezyku Polskim jesli wybierzesz “AAA” ( jezyk i sluchaj) przycisk  ktory miesci sie na gorze na naszej stronie glownej

ważne komunikaty

For the latest updates on COVID-19, take a look at https://www.gateshead.gov.uk/article/14980/Coronavirus-COVID-19-

ANKIETA DLA OPIEKUNÓW 2020

Naszą ankietę wysyłamy co 3 lata po to, aby zebrać aktualne informacje o nieopłacanych opiekunach mieszkających lub pracujących w Gateshead. Zebrane informacje wykorzystywane są do kształtowania i wpływania na sposób, w jaki w przyszłości możemy wspierać nieopłacanych opiekunów i dostarczają nam informacji, których potrzebujemy aby mieć pewność, że ich głos zostanie wzięty pod uwagę. Ankieta kończy się 31 października 2020 r., a wypełnienie jej trwa około 35 minut.

Aby wypełnić ankietę online, przejdź do strony:

https://www.surveymonkey.co.uk/r/5FTXYFF

lub wyślij swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail na adres [email protected]aby otrzymać wydrukowaną kopię. 

Darmowe losowanie nagród – WYGRAJ £25! Podając swoje imię i nazwisko, oraz adres i numer telefonu na końcu ankiety, weźmiesz udział w naszym bezpłatnym losowaniu nagród i będziesz mieć szansę na zostanie jednym z 4 szczęśliwych zwycięzców, z których każdy otrzyma £25. Ostateczny termin zakończenia ankiety upływa w sobotę 31 października 2020 r. o godzinie 17:00, a losowanie nagród będzie mieć miejsce w poniedziałek 2 listopada o godzinie 12:00. Więcej informacji można znaleźć na końcu ankiety. Ankietę można wypełnić tylko raz.

Wyniki zostaną ogłoszone podczas naszego Corocznego Zgrupowania, które będzie transmitowane na żywo o godzinie 11:00 w czwartek 26 listopada 2020 r. ,i zbiegnie się z Dniem Praw Opiekunów. Skontaktuj się z nami pod adres: [email protected] jeśli chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu, lub zadzwoń pod numer 0191 4900 121.

Doroczne Walne Zgromadzenie Opiekunów z Gateshead 2020 

Doroczne Walne Zgromadzenie, ze względu na Covid-19, przybierze w tym roku zupełnie inną formę. Będzie ono transmitowane na żywo online, i weźmie w nim udział tylko niewielka grupa osób, w tym nasz CEO Steve Cowen i Powiernicy. Ogłoszone wtedy zostaną wyniki minionego roku, nasze plany na przyszłość, jak również wyniki naszej Ankiety dla Opiekunów. Transmisja odbędzie się w czwartek 26 listopada 2020 r. o godzinie 11:00, i zbiegnie się z Dniem Praw Opiekunów. Skontaktuj się z nami pod adres: [email protected] lub zadzwoń pod numer 0191 4900 121, jeśli chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu online.

Join the conversation!

We have a dedicated Facebook group and a WhatsApp for Polish carers!

Join our WhatsApp group and chat with other carers and receive updates!
Like our dedicated Polish Facebook page to keep up to date with Gateshead Carers!