Czy opiekujesz sie czlonkiem rodziny albo przyjacielem ktory jest fizycznie niesprawny , ma klopoty ze zdrowiem psychicznym , trudnosci w nauczaniu lub dlugoterminowa przypadlosc zdrowotna?

Czy ten czlonek rodziny lub przyjaciel polega na twoim wsparciu by zrobic podstawowe rzeczy, na przyklad: gotowac pokarmy, ubrac sie, zaprowadzic na wizyty, przypomniec by przyjac lekarstwa, pomoc w higienie osobistej, wsparcie emocjonalne itd.?

Jesli tak, ty jestes Opiekunem! I w grupie Opiekuni w Gateshead chcielibysmy Ci pomoc!

My pomagamy opiekunom w emocjonalmym i practycznym wsparciu, by rozumiec twoje prawa i uprawnienia, i mamy rowniez wiele kursow oraz dostepne sa krotkie przerwy.

Na naszej strona internetowej https://www.gatesheadcarers.com/ mozesz poczytac i posluchac w jezyku Polskim jesli wybierzesz zielony “Language and Listen” ( jezyk i sluchaj) przycisk  ktory miesci sie na gorze na naszej stronie glownej

Mozesz tez wyslac nam wiadomosc na maila [email protected] w jezyku polskim z twoimi danymi kontaktowymi a my z pomoca Polskiego tlumacza zaaranzujemy spotkanie z toba. 

* By wybrac jezyk polski prosze cliknac na mala szara kwadratowa ikonke z flagami, ktora znajduje sie na samej gorze naszej strony internetowej

Personel Gateshead Carers pracuje z domu w systemie zdalnym i nadal może pomóc opiekunom w wielu problemach związanych z opieką, przykładowo przy wypełnianiu wniosku o zasiłek z opieki zdrowotnej [Health welfare benefit] takiego jak Zasiłek dla Opiekunów [Carers Allowance] czy Zasiłek Pielęgnacyjny [Attendance Allowance], ubieganiu się o fundusze i dotacje, aby pomóc opiekunom w skoncentrowaniu się na własnym samopoczuciu, bądź też w uzyskaniu niezbędnych rzeczy, takich jak lodówka lub materac. Możemy udzielić ci wsparcia emocjonalnego w tym trudnym okresie kwarantanny, kiedy to rola opiekuna może okazać się trudniejsza niż zwykle. Możemy ci pomóc w uzyskaniu dostępu do usług opieki zdrowotnej i socjalnej i udzielimy porady, tak abyś mógł dokonać odpowiednich wyborów związanych z rolą opiekuna.

Jeśli nie masz pewności, czy jesteś opiekunem, i czy możemy udzielić Ci pomocy: opiekun to osoba, która nie otrzymuje wynagrodzenia za opiekę nad członkiem rodziny lub przyjacielem, który ze względu na stan zdrowia nie mógłby poradzić sobie bez Twojej pomocy. Tym stanem zdrowia może być niepełnosprawność fizyczna, problemy zdrowia psychicznego (np. stres, lęk, zespół stresu pourazowego), przewlekły stan chorobowy, uzależnienie (np. nadużywaniem substancji niedozwolonych/ alkoholu) lub opieka nad osobami starszymi lub słabymi. Jeśli członek Twojej rodziny ma problem zdrowotny, prawdopodobnie jesteś opiekunem.

Gateshead Carers uruchomiło usługę tłumacza telefonicznego, aby zapewnić opiekunom nieanglojęzycznym dostęp do naszych usług. Jeśli chciałbyś uzyskać wsparcie, wyślij email pod adres: [email protected] w preferowanym przez Ciebie języku, podając swoje imię i numer telefonu, lub wyślij smsa w swoim języku pod numer 07546304752.

http://www.doctorsoftheworld.org.uk/coronavirus-information#